KRÁTKA HISTÓRIA PILATES

Joseph Pilates sa narodil neďaleko Dusseldorfu v roku 1880. Ako dieťa trpel mimoriadne zlým zdravotným stavom. Počas dospievania ho odhodlanie stať sa zdravým a silným priviedlo k budovaniu tela a gymnastike.

Toto odhodlanie sa mu vyplatilo. Nielenže si získal pevné zdravie, ale dokázal si zabezpečiť aj prácu ako model pre anatomické mapy.

Jeho neustály záujem o prácu tela ho priviedol k výskumu a precvičovaniu všetkých dostupných metód cvičenia. Pilates študoval klasické rímske a grécke cvičebné režimy. Študoval tiež východné odbory jogy, tai chi, bojové umenia a zenovú meditáciu. Je považovaný za jedného z pôvodných odborníkov na prácu s telom, ktorý je zodpovedný za kombinovanie myšlienok o východnom a západnom zdraví a fyzickej zdatnosti.

V roku 1912, vo veku 32 rokov, prišiel Pilates do Anglicka. Tu sa stal profesionálnym boxerom, skúseným lyžiarom a potápačom. Svoje zručnosti v oblasti tela dokonca uplatnil ako cirkusový akrobat. Pilates tiež učil sebaobranu detektívov Scotland Yardu. Vypuknutie prvej svetovej vojny však malo viesť Pilates novým vzrušujúcim smerom.

Počas svojej praxe ako internovaný začal rozvíjať úplne nový prístup k cvičeniu a kondícii tela. To bol začiatok toho, čo je dnes známe ako Pilatesova metóda.

Po vojne sa Pilates vrátil do Nemecka. Pokračoval vo vývoji svojej techniky, ktorú nazýval Contrology.

V roku 1923 sa presťahoval do Ameriky, kde si otvoril svoje prvé štúdio v New Yorku. Jeho nová metóda sa ukázala ako okamžitý hit, najmä medzi tanečnými legendami, ako sú Martha Graham a George Balanchine. V krátkom čase začali ostatní tanečníci používať túto techniku na zotavenie zo zranení a na zabránenie ich opakovaniu. Postupne sa aj široká verejnosť dozvedelo o fyzických výhodách metódy Pilates.

Netrvalo dlho a lekári a fyzioterapeuti začali odporúčať Pilates pacientom bojujúcim s chronickými zraneniami.

CHCETE DOSAHOVAŤ DOBRÉ VÝSLEDKY?

Ochrana osobných údajov - informácie

E-book

Zanechajte svoj mail a stiahnite E-book s užitočnými radami. Mail budem využívať, aby som vás informovala o novinkách a aktualitách.