Čo pre vás môžem urobiť

„V desiatich sedeniach pocítite rozdiel, v 20 uvidíte rozdiel a v 30 budete mať úplne nové telo.“

Joseph Pilates

Body Balance Pilates a vaše telo

Cvičenie pilates je založené na budovaní základnej sily. So zameraním na prácu brušných svalov. Pilates tiež predlžuje a posilňuje všetky svaly tela. Pomáha zlepšovať držanie tela a rovnováhu. Len čo sa v technike naučíte, umožní vám to dosiahnuť lepšiu kontrolu tela.

Cvičenie pilates je bezpečná metóda, ktorú je možné jednoducho vykonať na podložke. Prenosné vybavenie sa dá použiť aj pri pracovných stoloch.

Cvičenie so mnou

Ľudské telo je mojou vášňou. Od mladého veku som sa venovala hádzanej, volejbalu, basketbalu, aerobicu, tréningu v telocvični, behu, plávaniu a športu celkovo. Rovnováha tela a mysle je to čomu sa venujem. Som vždy pozitívne naladený človek a snažím sa svoju pozitívnu energiu prenášať aj na ľudí, aby išli z mojich hodín vždy o niečo šťastnejší. Ukážem Vám, ako sa dá zmeniť pohľad na život, prevediem a naučím Vás správne cvičiť, dýchať, koncentrovať sa, správne stáť a používať svoje telo.

Prídem na súkromnú hodinu k Vám domov alebo u nás v štúdiu, kde si ju prispôsobím podľa Vašich individuálnych požiadaviek. Vediem tiež skupinové cvičenia s obmedzeným počtom ľudí, pretože je pre mňa dôležité to, aby ste odchádzali v správnom naladení, v správnom postavení a pomohla som Vám cvičením aj k správnemu nastaveniu tela.

Pilates cvičenie je jeden zo spôsobov, ako predchádzať ochoreniam pohybového aparátu, ktoré sú zvyčajne zapríčinené nesprávnymi pohybovými návykmi (sedenie, držanie tela, dvíhanie ťažkých bremien a iné). Cvičenie pilates môže skutočne zmeniť váš zdravotný stav bez toho, aby si vyžiadalo daň na vašom tele. Je to osviežujúci tréning mysle a tela.

Zdôraznením správneho dýchania, správneho vyrovnania chrbtice a panvy a sústredenia sa na plynulý pohyb sa dostanete do súladu so svojím telom. Dozviete sa vlastne, ako ovládať jeho pohyb.

Na Pilatese je kvalita pohybu dôležitejšia ako počet opakovaní. Správne dýchanie je nevyhnutné a pomáha Vám vykonávať pohyby s maximálnym výkonom a efektívnosťou. V neposlednom rade Vás môže naučiť správne dýchať a zvládať stres.

Silné jadro - ploché brušné svaly a silný chrbát

Cvičenia pilates rozvíja silné „jadro“ alebo stred tela. Jadro tvoria hlboké brušné svaly a svaly najbližšie k chrbtici. Kontrola nad jadrom sa dosahuje integráciou drieku, panvy a ramenného pletenca.

Získajte dlhé, štíhle svaly a pružnosť

Bežnejšie alebo tradičnejšie tréningy majú tendenciu budovať krátke a objemné svaly - typ, ktorý je najviac náchylný na zranenie. Cvičenie pilates ich predlžuje a posilňuje, zlepšuje sa pružnosť svalov a pohyblivosť kĺbov. Telo s vyváženou silou a pružnosťou je menej pravdepodobné, že by sa zranilo.

Vytvoríte si rovnomerne telo, zlepšíte športový výkon a budete predchádzať zraneniam.

Rovnakým spôsobom má veľa rovnakých bežných tréningov tendenciu pracovať s rovnakými svalmi. To vedie k tomu, že slabé svaly majú tendenciu slabnúť a silné svaly majú tendenciu silnieť. Výsledkom je svalová nerovnováha - primárna príčina úrazov a chronických bolestí chrbta.

Cvičenie pilates upravuje celé telo, dokonca aj členky a chodidlá. Žiadna svalová skupina nie je precvičená alebo podcvičená. Celé Vaše svalstvo je rovnomerne vyvážené a kondičné, čo vám pomáha vychutnať si každodenné činnosti a športovanie s ľahšou výkonnosťou, lepším výkonom a menšou pravdepodobnosťou zranenia. Preto toľko profesionálnych športových tímov a elitných športovcov v súčasnosti používa Pilates ako dôležitú súčasť svojho tréningového režimu.

Skupinové cvičenie

  • je určené pre klientov, ktorí sa rozhodnú začať s pilates cvičením ako formou pravidelného udržiavania svojho zdravia a formou zdravého životného štýlu
  • pred zaradením do skupinového cvičenia sa všetci klienti musia zúčastniť úvodných hodín, na ktorých sa dôkladne zoznámia s metodikou a postupom cvičenia, pocitmi počas a po cvičení a mnohé ďalšie dôležité informácie
  • po absolvovaní úvodných hodín sa klienti môžu zaradiť do skupinového cvičenia podľa rozvrhu

Individuálne cvičenie

  • je určené pre klientov, ktorí sú časovo obmedzení alebo z iných dôvodov sa nemôžu zaradiť do skupinového cvičenia
  • výhodou individuálneho cvičenia je časová prispôsobivosť, individuálny cvičebný plán, vstupné hodnotenie fyzického stavu a termín cvičenia prispôsobený Vaším požiadavkám

Pripravený na cestu?

Kontaktujte ma na bezplatný 30 minútový hovor.

icon mail
icon mail
icon mail
icon mail

CHCETE DOSAHOVAŤ DOBRÉ VÝSLEDKY?

Ochrana osobných údajov - informácie

E-book

Zanechajte svoj mail a stiahnite E-book s užitočnými radami. Mail budem využívať, aby som vás informovala o novinkách a aktualitách.