Krásny deň 😊

Volám sa Lenka Majerová a vítam Vás na mojej stránke. Som manželka, maminka 4 krásnych chlapcov, podnikateľka a špecialistka na transformáciu. Som žena troch vášní a - strava, šport a koačing. Pomáham ľuďom zmeniť životný štýl. Je to moja vášeň, moje poslanie 😊

Môj príbeh

Od malička sa venujem športu, dlhé roky som hrávala hádzanú, a preto mi je prirodzené sa ďalej posúvať a venovať sa mu v oblasti pilatesu ako inštruktorka. Pilates, ktorý ja učím je rehabilitačný pilates. Snažím sa klientom odovzdať všetky poznatky, ktoré viem, aby sme napravili, alebo aspoň minimalizovali zdravotné problémy. K športu neodmysliteľne patrí aj strava, ktorá dokáže liečiť. Jedlo je naším palivom a zdrojom zdravého tela. Keďže potrebujeme mať aj zdravú myseľ, ktorá je v procese zmeny životného štýlu veľmi dôležitá, možno najdôležitejšia, tak sa vám venujem do hĺbky. So mnou transformujte svoje telo a myseľ, aby ste mohli zvládnuť všetko, čo vám život prinesie.

Na strednej škole som sa trpela nadváhou, podarilo sa mi schudnúť, tak že som mesiac nič nejedla iba som pila (nebudem menovať čo, aby to mládež neskúšala). Bola som mladá a bol to môj prvý pokus o chudnutie. Keďže moje telo si myslelo, že je vojna, tak reagovalo veľmi rýchlo. Na vysokej škole som študovala sociológiu, vďaka ktorej viem, že si musím informácie preverovať. Vždy si pozerám rôzne výskumy a štatistiky a informácie sa snažím mať vždy podložené. V podstate je to pre mňa učenie formou zábavy 😊 Ale po vysokej škole, som nastúpila do práce, kde som celý deň presedela v kancelárii. Jediný môj pohyb bol krátky beh na autobus, ktorý ma doviezol k vlaku a z vlaku znova autobusom domov. Keďže som vstávala ráno o 4.30 v tom období som vôbec nemala chuť cvičiť. Nemala som energiu. Takto spätne viem, že to bolo stravou. Nemala som mať odkiaľ energiu, pretože som skoro nejedla. Takže som začala pomaly priberať. Prišla svadba, deti a chudnutie. Neustály kolotoč, ktorý sa v mojej hlave po každom pôrode točil okolo chudnutia a toho aké mám brucho. Keď som ostala tehotná prvýkrát, začala som sa strave hlbšie venovať a tu sa začala rodiť moja vášeň k stravovaniu.. Prečítala som snáď všetko o strave, napriek tomu, som nie vždy dokázala deťom to čo by som chcela. Bola som mladá a babky mali silné slovo. Keď začali mať zdravotné problémy, tak mi to nedalo a začala som to riešiť. Stravu som im upravila podľa seba, ja sama som schudla a skoro vôbec nebývajú malí chorí. Ak nerátam alergickú nádchu, ktorú prvý dvaja majú. V tom čase, keď som bola naplnená informáciami (stále nie dosť, študujem čo sa dá 😊), mi kamarátka povedala, že sa mám prihlásiť na kurz výživového poradenstva, pretože nepozná človeka, ktorý by o tom toľko vedel a toľkým ľuďom pomohol. A mala pravdu. Naozaj je super, keď máte pri sebe človeka, ktorý vám povie niečo, čo vy sami nevidíte. Takže som si spravila oficiálne kurz výživového poradenstvo a samozrejme sa snažím pomáhať ďalej a ďalej študovať. Stále si robím rôzne školenia a mám pocit, že nikdy nebudem mať dosť. Pretože naozaj robiť niečo čo Vás tak neskutočne baví ako mňa je jednoducho pre mňa štastie/zázrak. Nazvite si to ako chcete. Je to moje poslanie.

Strava je veľmi dôležitá už od detstva. Keby som to bola vedela, to čo viem dnes. Moji drobci by nemali alergie ani respiračné problémy.

A teraz, že ako som schudla ja. Priznám sa, bola som najskôr tiež u výživovej poradkyne, pretože ja som si neverila, že by som to zvládla, keďže som mala pocit, že som vyskúšala všetko a nič nepomohlo. Takže som si chcela nechať tiež poradiť, nebolo to lacné. Pani, napriek mojej alergii na určité potraviny, my ich vtedy zaradila do jedálnička s tým, že „je to jediná správna cesta“. Tú vetu si asi budem pamätať navždy. Aj keď som jej povedala, že to jesť nemôžem. Mám skríženú alergiu na brezu (hoďte do googlu). Takže som tak začala jesť, samozrejme to bolo na jar a breza začala kvitnúť. Nepamätám si či som bola niekedy viac spuchnutá ako vtedy, oči krvavé, sopel neustále. Pani výživová poradkyňa na mňa bola ešte drzá a protivná, že si vymýšľam a hlavne, že nespolupracujem. O možnosti vrátenia peňazí ani hovoriť nebudem. Takže, keďže ja nie som konfliktný typ, tak som sa stiahla a nechala to tak.

Teraz používam perfektný program na tvorbu jedálničkov, kde si do detailu zadám čo potrebujem, a povyberám si jedlá podľa požiadaviek klienta (alebo mňa samotnej). Samozrejme všetko individuálne napočítané. A tu sa končí moje vlastné trápenie s chudnutím. Dá sa všetko, ale treba jesť to čo môžete a aj v správnom pomere. Nastavila som si jedálniček presne podľa vlastnej potreby a nebol problém s chudnutím. Viete, keď máte v potrave jedlo, ktoré Vám ubližuje, nemáte šancu schudnúť, pretože v tele sa vytvára zápalový proces. A telo sa venuje tomuto zápalovému procesu a nie chudnutiu

Som transformačná koačka, výživová poradkyňa a isnštruktorka pilates. Klientom sa venujem kým spolu prídeme do cieľa. Môj počet klientov je obmedzený, práve preto, aby som na Vás mala individuálne čas.

V mojich stravovacích plánoch nájdete skutočné jedlo, žiadne nutričné drinky, vysoko spracované potraviny Mojim cieľom je nastaviť každému klientovi dlhodobo udržateľnú stravu s ohľadom na jeho individualitu a chute.

Dnes je za viac ako 80 % úmrtí zodpovedný nesprávny životný štýl – čiže: výživa, pohyb, stres a životné prostredie, v ktorom žijeme. O našom zdraví sami rozhodujeme každý jeden deň – tým, ako a kde sa svoj deň rozhodneme stráviť a tým, čo počas neho zjeme a vypijeme. Každý pozná viditeľné dôsledky nedostatočnej ale aj nadmernej výživy – podváhu a s ňou spojené zdravotné komplikácie a na druhej strane nadváhu a obezitu, so všetkými dobre známymi zdravotnými rizikovými faktormi (srdcovo-cievne ochorenia, diabetes, rakovina a podobne).

Nevhodne zostavená strava sa môže prejaviť aj iným, voľnému oku nie vždy ľahko čitateľným spôsobom: častá únava, migrény, časté infekcie, kožné ochorenia, zvýšená lámavosť kostí, zvýšená kazivosť zubov, chronické ochorenia (diabetes, rakovina, srdcovo-cievne ochorenia a pod.) a v neposlednom rade rôzne alergické prejavy a tráviace ťažkosti môžu byť jedným z dôsledkov nesprávnej výživy a nedostatku alebo naopak nadmerného príjmu niektorých dôležitých živín.

Pomocou správne zostavenej výživy, pohybu a nastavenia mysle dokážeme vyriešiť vašich zdravotných problémov.

CHCETE DOSAHOVAŤ DOBRÉ VÝSLEDKY?

Ochrana osobných údajov - informácie

E-book

Zanechajte svoj mail a stiahnite E-book s užitočnými radami. Mail budem využívať, aby som vás informovala o novinkách a aktualitách.